Logo Galeria NEXT

Wystawy

 

WYSTAWA MALARSTWA Sylwii MICHALSKIEJ i Małgorzaty SĘK "Przestrzenie emocjonalne"

Wernisaż: 26 października 2018 r. - godz. 19:00
Wystawa połączona jest ze sprzedażą potrwa: 27.10. 2018 r. -  23.11.2018 r.

a.jpgb.jpgc.jpgd.jpge.jpgf.jpgg.jpgh.jpgi.jpgj.jpgk.JPGl.jpgm.jpgn.jpgo.jpgr.jpgs.jpgt.jpgu.jpgw.jpgx.jpgy.JPG

Sylwia Michalska urodziła się w 1978 r.
W latach 1997-2002 studiowała na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, gdzie w 2002 r. obroniła dyplom z malarstwa u profesora Wojciecha Sadleya. Obecnie mieszka i tworzy na Śląsku, ale silnie związana jest z Warmią i Mazurami. Tworzy obrazy abstrakcyjne dużego formatu oraz marynistyczne pejzaże olejne na płótnie.

Artystka o malarstwie:
Twórczość jest sensem mojego życia, zawdzięczam jej harmonię
i spełnienie oraz coraz większą znajomość siebie. To ona powoduje spokój i ukojenie mej duszy. Dzięki niej rejestruję swoje emocje, które chcę na zawsze zapamiętać. Inspirują mnie ludzie napotkani na mojej drodze, Ci, którzy odchodzą i Ci, którzy pozostają w moim życiu. Zachwyca mnie piękno chwili, jej ulotność sprawia, że chcę tworzyć. Malarstwo jest dla mnie odbiciem twórcy.
Dużą część mojego malarstwa stanowią abstrakcyjne obrazy dużego formatu. Niejasne, łagodne, niedopowiedziane. To prześwity moich wspomnień… Pociąga mnie gra kolorów, które nigdy nie są jaskrawe, a jednak wymowne. Maluję również na płótnie oraz starych, stuletnich deskach z duszą. Motywy marynistyczne i roślinne to tematyka bardzo mi bliska ze względu na ukochanie polskiego morza i pojezierza mazurskiego, z którym jestem mocno związana.

M1.JPGM2.JPGM3.JPGM5.JPGM6.JPGM7.JPGS1.jpgS2.jpgS3.jpgS4.jpgS5.jpgS6.jpg

Małgorzata Sęk urodziła się w 1973 r.
Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2000 roku otrzymała dyplom w Pracowni Projektowania Ubioru prof. Aleksandry Pukaczewskiej oraz aneks z Malarstwa w Pracowni prof. Marka Wagnera I Mariusza Wilczynskiego. Dyplom  został nagrodzony przez Prezydenta Miasta Łodzi. Jest laureatką konkursu dla projektantów „Złota Nitka”. Artystka zajmuje się głównie malarstwem akrylowym. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą.

Artystka o malarstwie:
Malarstwo jest dla mnie próbą uchwycenia tego, co w temacie portretu najistotniejsze - charakteru, nastroju, a przede wszystkim emocji towarzyszącej modelowi, danej sytuacji i przestrzeni. Jest to więc bardzo subiektywne spojrzenie na dany moment rzeczywistości odbierany przeze mnie niezwykle emocjonalnie. Sam proces twórczy i towarzyszące mu odczucia są bardzo osobiste i niekiedy nawet ważniejsze od efektu końcowego, jakim jest „ukończone dzieło”.

Katalog z wystawy (zobacz pdf):

KATALOGokladka

 

WYSTAWA MALARSTWA Agaty Anny ŻYCHLIŃSKIEJ "Forma właściwa"

Wernisaż: 21 września 2018 r. - godz. 19:00
Wystawa połączona jest ze sprzedażą potrwa: 22.09. 2018 r. -  11.10.2018 r.

01.png02.png03.png04.png05.png5a.png06.png07.png08.png09.png10.png11.png12.png13.png14.png15.png16.png17.png18.png19a.png20.png22a.png23.png24.png

Wrześniowy Wernisaż otwiera nowy cykl wystaw prezentujących młode, awangardowe malarstwo polskie na najwyższym poziomie. W najbliższym czasie będziemy prezentować najnowsze i najciekawsze trendy we współczesnej sztuce polskiej, tworzonej przez artystów z najmłodszego pokolenia. Zobaczycie Państwo sami jak młodzi i utalentowani postrzegają nasz świat i jaką sztukę tworzą?
W malarstwie Agaty Anny Żychlińskiej  (ur. 1992 r. w Pile) najważniejsze są kształt i forma. Poprzez określoną, właściwą formę artstka stara przekazać konkretną treść, swoje spostrzeżenia, zdanie na temat świata, ludzi i relacji jakie ich łączą. Nie szuka nowości. Stara się opowiadać o tym co zna, czego doświadczyła i wciąż doświadcza. Obrazy to zapisy rzeczywistości, krótkie reporterskie „szkice”. Za pomocą kilku linii stara się uwiecznić dany moment, wrażenie, uchwycić efemeryczność, komiczność czy katastrofizm sytuacji. Każdy obraz traktuje jak kolejne zapisane zdanie na stronach pamiętnika, które zawiera osobiste spostrzeżenie na temat codzienności. Malarstwo Żychlińskiej chociaż młode to niezwykle energetyczne, intuicyjne, uczuciowe i swobodne. Artystka dopiero zaczyna swoją artystyczną podróż ale twórczo już jest dojrzała. Duże formaty i absrakcyjne potrakowanie dzieła tylko wzmagają siłę oddziaływania na widza. Wielowarstwowe ukazanie formy, kombinacja kolorów i mocne akcenty są spójne i razem tworzą rozpoznawalny, charakterystyczny dla niej styl. Zapraszamy do Galerii Sztuki Next na wystawę malarstwa awangardowego, odważnego, młodego i bardzo obiecujacego…

01.png02.png03.png04.png05.png06.png07.png08.png09.png10.png11.png12.png13.png14.png

Agata Anna Żychlińska
W 2011 roku zakończyła naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie. Studia rozpoczęła na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie przez 2 lata, do 2013 roku studiowała malarstwo w pracowni prof. Józefa Czerniawskiego. Swoją edukację kontynuowała na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w pracowni prof. Andrzeja Klimczaka - Dobrzanieckiego. W 2016 roku obroniła dyplom, który składał się cyku prac malarskich pod tytułem "Rekonstrukcja codzienności", oraz aneksu (również cykl prac malarskich), który powstał w pracowni prof. Pawła Lewandowskiego – Palle pod tytułem: „Deklinacja dzieła malarskiego”. Od zakończenia studiów w 2016 roku mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Katalog z wystawy (zobacz pdf):

KATALOG2

 

 WYSTAWA MALARSTWA Tomasza KURANA "...i z Biblii i z wyobraźni"

Wernisaż 19 czerwca 2018, wtorek, godz. 19:30
Wystawa połączona ze sprzedażą od 20 czerwca do 11 lipca 2018 r.

01.JPG02.jpg03.JPG04.jpg05.jpg06.JPG07.jpg08.jpg09.jpg10.JPG11.JPG12.JPG13.JPG15.JPG16.JPG

Wystawa malarstwa Tomasza Kurana w Galerii Sztuki NEXT w Bydgoszczy to prezentacja unikatowego cyklu poświęconego tematyce biblijnej. Pod wpływem lektury Biblii artysta próbuje wyobrazić sobie opisaną w niej historię. Obrazy, sceny, kolory i postacie umieszcza na płótnach w pewnej subiektywnej i indywidualnej czasoprzestrzeni, krajobrazie, porze dnia. Wyobraża sobie jak wyglądali i byli ubrani biblijni bohaterowie, ich uczucia, mimikę a nawet gesty … Artysta sam decyduje o atmosferze chwili zawartej na płótnach. W oryginalny sposób wprowadza widza w świat indywidualnej interpretacji, zmuszając do konfrontacji z jego wyobraźnią i zachęcić do otwarcia źródła. U Kurana Biblia stanowi źródło inspiracji i działań artystycznych i tak w 2018 r. powstał nowy cykl obrazów pod tytułem „...i z Biblii i z wyobraźni”. Bardzo lirycznie, abstrakcyjnie i współcześnie potraktowane są wszystkie postacie. Za pomocą niezwykle swobodnej, wręcz nonszalanckiej i nowoczesnej, kolorowej formy malarskiej autor przekazuje odbiorcy wielowątkowe treści.

5 mądrych panien.pngDawid i Batszeba.pngFaryzeusze.pngGabriel.pngIdę do Booza.pngJakub i anioł.pngPejzaż z milosiernym Samarytaninem2.pngPrezent.pngRachab2.pngW drodze do Sarepty.pngWstań i idź.pngZjeść czy nie zjeść.pngZuzanna.pngŁazarz.png

Tomasz Kuran (ur. 1973r. Warszawa). Artysta młodszego pokolenia, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Dyplom w katedrze Konserwacji i Restauracji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej pod kierunkiem prof. Joanny Szpor. Studiował również malarstwo w pracowni
prof. Rajmunda Ziemskiego - aneks malarski do dyplomu „studium głowy”. Artysta wszechstronnie wykształcony, doskonale czujący się na polu rysunku, malarstwa, kolażu. Bohaterami jego prac są najczęściej abstrakcyjnie traktowane figury, płaszczyzny które osadza w różnego rodzaju pejzażach, motywach czy kolorystycznej dynamice. Przede wszystkim najważniejszy jest dla niego kolor, dynamika obrazu oraz działania plam czy faktur. Aby to uzyskać często wychodzi po za ramy klasyczne obrazu poprzez łączenie technik., dążąc do tego aby obraz był jak najbardziej ciekawy, twórczy, dający odbiorcy możliwość indywidualnej interpretacji. Jego obrazy to głównie splot emocji bardziej lub mniej wypełnionych uczuciem, bądź gra bliżej nie sprecyzowanych bohaterów ujętych w chwili. Nie tworzy w jednym stylu co jest charakterystyczne dla wielu współczesnych twórców lecz chodzi różnymi, bardzo indywidualnymi ścieżkami - obraz ma być ciekawy, inspirujący, poruszający - stąd w jego twórczości są pejzaże, abstrakcje, grafiki, obrazy monochromatyczne, nie obce mu są takie działania jak chlapanie, przyklejanie, wycinanie czy drapanie. To twórca, którego prace nie zawsze łatwo jest zaakceptować. Współpracuje z galeriami: NEXT, Bellotto, ARTtu, Cavaletto,  Sztuka dla sztuki, 101. Ostatnie, ważniejsze indywidualne wystawy malarstwa: w Państwowej Galerii Sztuki W Płocku pt.” Chwile emocje uczucia”,  w galerii „Dzwonnica” pt „Święci inaczej” w Warszawie, dwie wystawy we Wiedniu pt. „Emocje w pejzażu” i ostatnio  w Galerii 101 Projekt wystawa pt. „Grenlandia nie jest czarno-biała”.

Katalog z wystawy (zobacz pdf):

KATALOG

 

WYSTAWA MALARSTWA Andrzeja WROŃSKIEGO "Poza czasem"

Wernisaż 10 maja 2018 w czwartek godz. 19:00
Wystawa połączona ze sprzedażą od 11 maja do 5 czerwca 2018 r.

01.png02.png03.png04.png05.png06.png07.png08.png09.png10.png11.png12.png13.png14.png15.png16.png17.png18.png19.png20.png21.png22.png23.png24.png25.png26.png

W maju w Galerii Sztuki NEXT przy ul. Poznańskiej 31 w Bydgoszczy miała miejsce kolejna w tym roku wystawa malarstwa zatytułowana  Andrzej Wroński „Poza czasem”. Artysta wyprowadza widza poza czas. Świat jego obrazów jest surrealistyczny i nierzeczywisty. Przy użyciu realistycznych środków wyrazu buduje filozoficzną narrację o miłości, przemijaniu, utraconych marzeniach i życiu toczącym się poza nami. Artysta niezwykle malarsko traktuje temat swoich prac tym samym potęgując ich bardziej emocjonalny odbiór. Próba przedstawienia upływającego czasu graniczy z zadaniem prawie niemożliwym do wykonania… a jednak  Wroński chwyta sedno. Tylko przez nasze myśli i marzenia jesteśmy w czasie i poza nim.

01. Obserwator, 62 x 52 cm.png06. Poranek, 65 x 52 cm.png14. Pokaz, 65 x 52 cm.png19. Relaks, 52 x 65 cm.png21. Szafa, 65 x 52 cm.png22. Po kąpieli, 52 x 65 cm.png30. Spotkanie, 52 x 65 cm.png35. Wiejskie wesele, 65 x 52 cm.png37. Dalej, 52 x 65 cm.png40. Statki, 65 x 52 cm.png44. Niebieski świat, 65 x 52 cm.png45. Po sztormie, 92 x 73 cm.png

Jego prace były wystawiane na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach i wernisażach między innymi w Polsce, Szwecji, USA, Japonii, Danii, Niemczech i Belgii. Wielokrotnie w latach 1987-90 był gościem miesięcznika Fantastyka oraz Nowa Fantastyka. Jego obrazy prezentowano także w postaci pocztówek oraz folderów i na okładkach książek. Jest człowiekiem aktywnym, oprócz malarstwa, pasjonuje go nurkowanie i inne sporty wodne, takie jak canyoning.

Ważniejsze wystawy indywidualne malarstwa:

1972 – Galeria współczesna, Warszawa,
1975 – Art. Studio Lines, Wiedeń, Austria
1976 – Galsbruck Gallery, Szwajcaria,
1977 – Galeria Grote, Brechem, Belgia
1979 – Galeria Home Art., Nowy Jork, USA,
1980 – Galeria Mathilde, Herrning Dania
1982 – Galeria SCT. Gertrud, Kopenhaga, Dania,
1985 – Galeria Vena, Warszawa
w latach 1990 liczne wystawy w Niemczech,
1991-2017 wystawy w kraju SDA Galeria Warszawa,
2018 – Galeria Sztuki NEXT, Poza czasem.

Katalog z wystawy (zobacz pdf):

okladka

 

WYSTAWA MALARSTWA Stanisława TOMALAKA                                              "Fragmenty świata - obrazy i reliefy"

Wystawa potrwa od 10 lutego do 9 marca 2018r.

1. .png2 .png3. .png4. .png5. .png6. .png7. .png10.png11 .png12 .png13.png14.png16. .png17..png18. .png19 .png20 .png

9 lutego 2018 r. w Galerii Sztuki NEXT przy ul. Poznańskiej 31 w Bydgoszczy odbył się wernisaż Stanisława Tomalaka. Była to  to wspaniała okazja dla bydgoskich kolekcjonerów sztuki i miłośnikow współczesnego malarstwa polskiego do obejrzenia i nabycia najnowszych prac wrocławskiego artysty. Prezentowane prace pochodzą z różnych lat twórczości artysty. Niektóre – najnowsze z cyklu, który został przygotowany specjalnie na bydgoską wystawę. Bywalcy aukcji, organizowanych przez NEXT, doskonale znają twórczość Stanisława Tomalaka. Artysta na stałe współpracuje z naszą galerią i domem aukcyjnym.

Relacja wideo z wernisażu:


Program TVP "Po oklaskach" z dnia 2.03.2018 na temat Wystawy
:
(link do strony TVP, materiał po 8 minucie)

Screenshot-2018-3-6 2 03 2018

 
Stanisław Tomalak,  urodzony w 1955 r. w Brzegu Dolnym

Od 2011 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków, rekomendowany przez profesorów  S. Kortykę  i  W. Kuczmę z wrocławskiej ASP. Od 1975 roku zajmuje się działalnością plastyczną. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe. Następnie stał mu się bliski nurt zbliżony do realizmu fantastycznego.
Od roku 2000 coraz częściej skłaniał się w stronę abstrakcji, nieustannie eksperymentuje, stosując oprócz tradycyjnych metod autorskie techniki i technologie. Swój warsztat, opiera na wytwarzanych własnoręcznie barwnikach i pastach fakturowych, w skład których m.in.. wchodzą mielone minerały stosowane w budownictwie. Obecnie wprowadza do obrazów różne aplikacje, sięgając po technikę kolażu. Prace mają zróżnicowaną powierzchnię.

Fragment 35 z cyklu Archeologia, akryl, technika własna na płótnie, 70x140cm.pngFragment 51 z cyklu Archeologia, 2017r., akryl, technika własna na płótnie, 80x120cm, oprawiony.pngFragment 64 z cyklu Archeologia, 2010-2018r., akryl, technika własna na płótnie, 100x200cm.pngFragment 228, akryl, technika własna na płycie, 76x140cm.pngFragment 388 z cyklu Wojna totalna, akryl, technika własna na płótnie, 100x100cm, oprawiony.pngFragment 391AB z cyklu Archeologia, 2017r., akryl, technika własna na płótnie, 2x 100x80.pngFragment 400 z cyklu Archeologia, 2016r., akryl, technika własna na płótnie, 150x150cm, oprawiony.pngFragment 450, akryl, technika własna na płótnie, 60x80cm.pngFragment 464 z cyklu Archeologia, 2016r., akryl, technika własna na płótnie, 150x150cm, oprawiony.pngFragment 465 z cyklu Archeologia, 2016r., akryl, technika własna na płótnie, 150x150cm, oprawiony.pngFragment 484 z cyklu Archeologia, 2017r., akryl, technika własna na płótnie, 80x100cm, oprawiony.pngFragment 494 z cyklu Archeologia, 2017r., akryl, technika własna na płótnie, 100x100cm, oprawiony.png

Express Bydgoski o wernisażu. Artykuł z 16 marca 2018 r.

ex


Katalog z wystawy (zobacz pdf):

KATALOG

 

WYSTAWA MALARSTWA Łukasza Lucjana JANKIEWICZA                                 "Portret emocjonalny"

Wystawa trwała od 18 września do 10 października 2017r.

01.png02.png03.png04.png05.png06.png07.png08.png09.png

Łukasz Lucjan Jankiewicz urodził się w 1975r. w Jaworze. Jego rodzinne strony to już tylko wspomnienie z dzieciństwa, które kojarzy się z….. wycieczkami po wygasłych wulkanach na Dolnym  Śląsku. Obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu. Jankiewicz to młody, wszechstronny, utalentowany i odważny artysta. Jednocześnie projektant, architekt wnętrz, który nie boi się eksperymentować, poszukiwać oraz prowokować.

Inspiracje twórcze czerpie głównie z impresjonizmu: Gerhard Richter a w młodości Vincent Van Gogh. Odważnie uprawia malarstwo  wielkoformatowe, nie ogranicza się do jednego stylu czy techniki, wciąż eksperymentuje z różnymi narzędziami malarskimi. Często wychodzi poza klasyczne ramy obrazu poprzez łączenie technik i odkrywanie kinetyki koloru. Ważną rolę w jego pracach odgrywa również faktura.
Ceni sobie wolność i niezależność jakie daje mu sztuka. Fascynuje go różnorodność  i moc oddziaływania  na odbiorcę, któremu w swoich obrazach daje możliwość indywidualnej interpretacji.

01.png02.png04.png05.png06.png07.png08.png09.png11.png12.png13.png

W dniach od 18 września do 10 października 2107r. w Galerii Sztuki NEXT w Bydgoszczy zostanie zaprezentowany podczas indywidualnej wystawie najnowszy cykl malarstwa Łukasza Lucjana Jankiewicza pt.: „Portret emocjonalny”.

Artysta zabiera nas w podroż, w głąb  ludzkich pragnień i lęków. Próbuje uchwycić, wydobyć piękno i kruchość ludzkiej duszy. Ukazuje  walkę w pokonywaniu własnych uprzedzeń i słabości. Cykl ten zatrzymuje nas, nie pozwala przejść obojętnie. Obrazy komunikują się z nami, prowokują do podjęcia dialogu, skłaniają  do refleksji nad tym co w życiu ulotne. Jest to sposób na uwolnienie oraz zrozumienie swoich  emocji. To również znalezienie nowego sposobu pozawerbalnej komunikacji z odbiorą. Kolorystyka  obrazów doskonale przekazuje gwałtowne i głębokie emocje. Główną rolę ogrywa kolor i dynamika – jest  to szeroka paleta emocji bogata w kolory i faktury jako nieustająca podroż w poszukiwaniu nowych technik i narzędzi malarskich.

 
Katalog z wystawy (zobacz pdf):

KATALOG-okladka

 

WYSTAWA MALARSTWA Anny ZALEWSKIEJ "Rzeczywistości abstrakcje"

Wystawa potrwa od 8 kwietnia do 7 maja 2017r.

01.png02.png03.png04.png05.png06.png07.png08.png09.png10.png11.png12.png13.png14.png15.png16.png17.png18.png19.png20.png21.png22.png23.png24.png

Malarstwo Anny Zalewskiej to wypracowana umiejętność łączenia dwóch, pozornie bardzo odległych płaszczyzn, która zaowocowała oryginalnym i  mocno wyróżniającym się efektem artystycznym. Sam proces tworzenia kolejnych prac ulega nieustannym przekształceniom. Uciekając od rutyny i powtarzalności stara się z każdą nową pracą udoskonalać warsztat, szukać nowych technik i rozwiązań malarskich, a także eksperymentować z kolorystyką. W jej malarstwie dostrzec można silną koncentrację na formie ludzkiego ciała oraz odrzucenie reguł perspektywy. Mnogość tematów spaja w całość charakterystyczny styl: silna geometyzacja, wyraźne barwy, ostry kontur i jasno sprecyzowany temat. Każdy obraz zamknięty jest na unikalnej płaszczyźnie, ukierunkowanej przeważnie na jedną emocję, która pozwala stworzyć go tak, aby żył.

1.png2.png3.png4.png5.png6.png7.png

Piątkowy wieczór 7 kwietnia to była wspaniała okazja dla kolekcjonerów sztuki, zwolenników współczesnego malarstwa polskiego i sympatyków Galerii Sztuki Next  do obejrzenia i nabycia najnowszych prac Anny Zalewskiej.
Wernisaż wystawy malarstwa pt; „Rzeczywistości abstrakcje“ był wydarzeniem artystycznym, kulturalnym i towarzyskim. Jednocześnie to rzadka okazja do bezpośredniego kontaktu z artystką. Trzeba przyznać, że wernisaże w Next stały się już interesującym, modnym salonem towarzyskim w Bydgoszczy. Wiele osób pojawiło się tu po raz pierwszy, wiele przyjechało z daleka. Warto było! Świetna atmosfera, świetne towarzystwo, świetne malarstwo. Zapraszamy wystawa połączona jest za sprzedażą i potrwa jeszcze do 07 maja.

1.jpg2.jpg3.JPG4 .JPG5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg

 

WYSTAWA MALARSTWA Ernesta ZAWADY "MINI MAL cd"

Wystawa potrwa od 10 do 28 lutego 2017r.

101.jpg102.jpg103.jpg104.jpg105.jpg106.jpg107.jpg108.jpg109.jpg110.jpg111.jpg112.jpg

Urodzony w 1971 roku w Cieszynie. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stefana Gierowskiego i doc. Krzysztofa Wyznera (1995). Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (1995,2007). Nominowany do nagrody Ikara w 2006 roku oraz Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego. W roku 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki, a w 2009 roku tytuł profesora nadzwyczajnego. Autor 70 wystaw indywidualnych. Dotychczas brał udział w 75 wystawach zbiorowych. Wystawiał m.in. w Waszyngtonie, Nowym Yorku, Izraelu (Acco), Niemczech, Włoszech (Rzym), Węgrzech (Budapeszt), Ukrainie, Czechach, Słowacji z artystami tej miary, co Igor Mitoraj, Ad Reinhard, Istvan Haasz, Jo Kun, Dominique Chapusit i innymi. Jego malarstwo reprodukowano w albumie wydanym przez Galerię Prezydencką w Warszawie, obok prac znamienitych malarzy takich jak: Jerzy Nowosielski, Stefan Gierowski, Jan Tarasin, Henryk Stażewski, Władysław Hasior, Jerzy Tchórzewski, Rajmund Ziemski i innych. Prezentował prace podczas kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicy w Warszawie oraz Festiwalu Karuzela Cooltury (obok Franciszka Starowieyskiego). Autor książki ,,Nauka rysunku-ucz się od polskich mistrzów’’. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką warsztatową, rzeźbą i instalacją. Jest autorem happeningów w przestrzeni publicznej. Aktualnie pełni funkcję kuratora Galerii Akademickiej ATH w Bielsku-Białej. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzealnych (Acco-Izrael, Watykan, Bielsko-Biała) oraz  prywatnych w kraju i na świecie (m.in. kolekcja Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego).

03.png04.png05.png06.png07.png08.png10.png11.png12.png13.png14.png15.png16.png17.png18. bez-tytulu-2012.png19. bez-tytulu-2015.png20. pion-poziom-2008.png

 

WYSTAWA MALARSTWA Magdaleny i Henryka LASKOWSKICH "W drodze"

Wystawa potrwa od 10 grudnia 2016 do 15 stycznia 2017r.

0.jpg1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

W Galerii Sztuki NEXT przy ul. Poznańskiej 31 w Bydgoszczy 09 grudnia 2106r o godz. 18:30 odbył się ostatni w 2016 roku wernisaż wystawy malarstwa pt. ”W drodze”. Prezentowane będą obrazy pary współczesnych artystów polskich Magdaleny Laskowskiej i Henryka Laskowskiego. Prywatnie to rodzina córka i ojciec.
Na Wernisażu będziemy mogli wysłuchać koncertu jazzowego w wykonaniu Duetu Jazzowego Kosętka – Kowalczyk. Są to młodzi i utalentowani bydgoscy muzycy.
Wystawa połączona ze sprzedażą potrwa od 10.12.16r. do 08.01.16r.
Aby przybliżyć  sylwetki artystów – krótka nota biograficzna.

Magdalena LASKOWSKA (ur. 1985r.) Jest Absolwentką Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskała w 2011r. z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Baja. Laureatka Konkursu i Przeglądu Malarstwa Młodych Promocje 2011r. w Legnicy (I. Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego). W 2012r. została finalistką 24 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, a w 2013r. finalistką 41 Biennale Malarstwa Bielska Jesień w Bielsko-Białej. Prace Magdaleny Laskowskiej zostały nagrodzone wyróżnieniem w konkursie Potok Sztuki - I Pomorskie Biennale Sztuki Młodych. Wystawa 09.10.- 06.11. 2016 w Sopot Centrum, Sopot. Obraz ,,Kapliczka w górach (Czerń, Czerwień, Błękit) " z 2012r. trafił do kolekcji Oddziału Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Obraz Pole Mokotowskie III, prezentowany na wystawie WARSCHAU IST FEMININ! w Berlinie, został zakupiony przez Pana Prezydenta Republiki  Federalnej Niemiec a.D. p. prof. dr Horsta Koehlera. Warszawa jest Kobieca! /WARSCHAU IST FEMININ!  - 28.09. 2016 w berlińskiej galerii Neukollner Leuchtturm rozpoczyna się prezentacja prac dziesięciu młodych artystek mieszkających i tworzących w Warszawie wśród, których jest Magdalena Laskowska Zajmuje się malarstwem oraz hobbystycznie ilustracją i fotografią. Mieszka i tworzy w Warszawie.

LASKOWSKI Henryk (ur. 1951r. Żary)  Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Poznaniu w latach 1972 – 1977, początkowo na Wydziale Architektury Wnętrz, a następnie na Wydziale Grafiki Warsztatowej. W pracowni Litografii pod kierunkiem prof. Lucjana Mianowskiego uzyskał dyplom z wyróżnieniem, aneks w pracowni ilustracji i plakatu prof. Waldemara Świerzego. W latach 80-tych zajmował się grafiką wydawniczą, ilustracją książkową, rysunkiem oraz projektowaniem plakatów. Rok 1981 zatrzymał go na przypadkowej emigracji we Francji. W Paryżu mieszkał do 1983 roku. Pobyt we Francji i późniejsze tam podróże, a także podróże do Włoch, Hiszpanii i Anglii wywarły trwały ślad w jego twórczości - spowodowały, że malarstwo stało się głównym medium w pracy i poszukiwaniach właściwej sobie wypowiedzi artystycznej. W jego malarstwie znaleźć można odniesienia do sztuki pop–art’u,  hiperrealizmu, surrealizmu, czy realizmu magicznego. Brał udział w wystawach indywidualnych w kraju i za granicą.

Henryk_Laskowski,_Dachy,_akryl,_73x92cm.,_2015.pngHenryk_Laskowski,_Dama_Kier_,akryl,olej_,65x50cm.,_2009.pngHenryk_Laskowski,_No_comment,_100x89cm.,akryl,_2014.pngHenryk_Laskowski,_Przelotne_ochłodzenie,_akryl,_81x65cm.,_2015.pngHenryk_Laskowski,_Sirocco,akryl,olej,_100x81cm,_2015.pngHenryk_Laskowski,_W_ogrodach_Luwru_I,_65x81cm._akryl,_2012.pngHenryk_Laskowski,_Zmierzch,_akryl,_65x89cm._2015.pngHenryk_Laskowski,_Żółty_dom_i_balon,_akryl,olej,_110x89cm.,_2015.pngMagdalena_Laskowska,_Białe_kapelusze,_40x50_cm,_alkid, 2016.jpgMagdalena_Laskowska,_Duża magnolia,_89x116_cm,_olej,_2014.jpgMagdalena_Laskowska,_Jak_w_kinie,_50x60_cm,_alkid,_2016.jpgMagdalena_Laskowska,_Latarnie_na_molo_II,_33x38_cm,_alkid_2016.jpgMagdalena_Laskowska,_mury_sieny,_81_x_100cm,_olej,_2012.jpgMagdalena_Laskowska,_P102071790x_120_cm.jpgMagdalena_Laskowska,_Pora_sjesty,116x89cm,_alkid,2013 .jpgMagdalena_Laskowska,_Wisla_I_89x116_cm_alkid_2014-001.jpg

WYSTAWA MALARSTWA Małgorzaty STĘPNIAK "Obrazy"

Wystawa potrwa od 29 października do 20 listopada 2016r.

1.png2.png3.png4.png5.png6.png7.png8.png

Wernisaż odbył się 28 października - piątek godz. 18:30 z osobistym udziałem Artystki. Podczas wernisażu mieliśmy przyjemność wysłuchać koncertu akustycznego Duetu Jazzowego w składzie Natak Kosętka - skrzypce i Jakub Kowalczyk - gitara.

Małgorzata STĘPNIAK jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza  Kunza uzyskała w 1998r. Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Sztuki w 1990r. na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych w Legnicy. W 2002r. otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Częstochowy. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz ponad dwudziestu wystawach indywidualnych. W listopadzie 2012, prezentowała swoje prace na Wystawie ContemporArt we Florencji. Współpracuje z kilkoma znaczącymi Galeriami w Polsce. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Jest członkiem Zarządu Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie.

Charakterystyczna dla malarstwa Małgorzaty Stępniak jest jego rozpoznawalność. Jej obrazy to niewielkie wyreżyserowane etiudy, oszczędne, wyraziste i czytelne. Wychodzi od abstrakcji i ten kierunek doskonale tłumaczy jej zafascynowanie kolorem i fakturą. Świat, który pokazuje to podpatrzone z codzienności epizody, kawiarniane romanse, "swingujące" koncerty, które są pretekstem do ukazania tego, co ulotne i chwilowe: klimatu miejsca i uczuć. Te bardzo kameralne, intymne historie artystka opowiada z dużym wyczuciem i dyskrecją. Prace przyciągają uwagę nasyconą, śmiało skontrastowaną paletą. Kolor jest mocny i soczysty. Zwracają uwagę ludzkie sylwetki o charakterystycznie wydłużonych proporcjach, mocno zaznaczone podziały płaszczyzny i zróżnicowana pełna impastów faktura. Jest to malarstwo dojrzałe i oszczędne.

14 Warszawskie Targi Sztuki

14 -16 października 2016r. Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie

1.png2.png3.png4.png5.png6.png

Galeria Sztuki NEXT miała zaszczyt gościć na 14 Warszawskich Targach Sztuki w dniach 14 – 16 października 2016r. w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w kraju, które co roku gromadzi szerokie grono marszandów, kolekcjonerów, kuratorów oraz miłośników sztuki. Około 50 wyselekcjonowanych polskich i zagranicznych galerii, domy aukcyjne, antykwariaty i wydawnictwa wystawią blisko 1000 dzieł sztuki. Stoisko nr 32 Galeria Sztuki NEXT i Dom Aukcyjny NEXT - Aukcje Sztuki.

Serdecznie dziękujemy Państwu za zainteresowanie i odwiedzenie naszego stoiska na 14 Warszawskich Targach Sztuki. Galeria Sztuki NEXT i Dom Aukcyjny NEXT - Aukcje Sztuki jako pierwsza z Bydgoszczy i jedyna z regionu kujawsko-pomorskiego była wystawcą na 14 WTS. Podziękowania dla Organizatorów za wspaniałe przygotowanie, profesjonalną organizację i dobrą atmosferę na targach.

Z dumą przedstawiamy Artystów reprezentowanych przez NEXT:
Magdalena KWAPISZ-GRABOWSKA
Tomasz KOŁODZIEJCZYK
Marzena ŚLUSARCZYK
Bartłomiej KOTER
Ernest ZAWADA
Ryszard LECH
Bartłomiej BAŁUT
Bartosz STĘPIŃSKI
Krzysztof REĆKO-RAPSA
Marcin WILK
Danuta NAWROCKA

.

01. Magdalena Kwapisz-Grabowska, Akt różowy, 2016, olej, akryl na płótnie, 80x80cm, 4.000zł.png02. Magdalena Kwapisz-Grabowska, Gym 1, 2016, olej, akryl na płótnie, 50x50cm, 3.000zł.png03. Magdalena Kwapisz-Grabowska, Gym 2, 2016, olej, akryl na płótnie, 50x50cm, 3.000zł.png04. Magdalena Kwapisz-Grabowska, Gym 3, 2016, olej, akryl na płótnie, 50x50cm, 3.000zł.png05. Tomasz Kołodziejczyk, Bez tytułu, 2016, akryl na płótnie, 60x60cm, 5.500zł.png06. Tomasz Kołodziejczyk, Pomosty, 2016, akryl na płótnie, 60x90cm, 6.900zł.png07. Tomasz Kołodziejczyk, Marina, 2016, akryl na płótnie, 90x100cm, 7.900zł.png08. Tomasz Kołodziejczyk, Rybackie nabrzeże, 2016, akryl na płótnie, 65x100cm, 6.900zł.png09. Marzena Ślusarczyk, Za szybą, 2015, akryl na płótnie, 50x80cm, 3.900zł.png10. Marzena Ślusarczyk, Refleksja, 2015, akryl na plótnie, 50x80cm, 3.900zł.png11. Małgorzata Ślusarczyk, Bez tytułu, 2016, akryl na płótnie, 70x100cm, 5.900zł.png12. Marzena Ślusarczyk, Małgosia, 2016, akryl na płótnie, 65x54cm, 3.700zł.png13. Bartłomiej Koter, Till the sunset, 2016, olej na płótnie, 70x70cm, 13.800zł.png14. Bartłomiej Koter, In motion, 2016, olej na płótnie, 70x70cm, 13.500zł.png15. Bartłomiej Koter, Somewhere between, 2016, olej na płótnie, 70x70cm, 13.200zł.png16. Bartosz Stępiński, Vanitas city, akryl, spray na płótnie, 100x80cm, 4.200zł.png17. Bartosz Stępiński, Memento mori, 2016, akryl, spray na płótnie, 100x70cm, 4.200zł.png18. Bartosz Stępiński, Fatum, 2016, akryl, spray na płótnie, 90x70cm, 4.000zł.png19. Marcin Wilk, Zapatrzenie, 2016, olej na płótnie, 100x100cm, 3.200zł.png20,. Ernest Zawada, Bez tytułu, 2016, olej na płótnie, 80x60cm, 3.000zł.png

 WYSTAWA MALARSTWA Danuty NAWROCKIEJ "Szelest moich myśli"

Wystawa potrwa od 02 kwietnia do 22 kwietnia 2016r.

1.png2.png3.png4.png5.png6.png7.png8.png9.png

Z Mediolanu do Bydgoszczy - artystyczna podróż Danuty Nawrockiej po zagranicznych i polskich galeriach.

Wystawa w Galerii Sztuki NEXT w Bydgoszczy jest kolejnym etapem artystycznej podróży Danuty Nawrockiej po zagranicznych i polskich galeriach. Prezentacja jej twórczości w Bydgoszczy to przystanek pomiędzy Seulem, Mediolanem a Berlinem. Ekspozycja jej prac w kwietniu 2016r. w Galerii Hernandez w Mediolanie,w marcu br. w centrum światowej metropolii w Galerii Jang Eun w Seulu oraz w Gukje Art Museum w Deagu w okresie świąteczno-noworocznym, którą otworzyli ambasador RP Krzysztof Majka wraz z rektorem Uniwersytetu Keimynung i jednocześnie Honorowym Konsulem Generalnym RP w Daegu profesorem Synn IIhi była wielkim wyróżnieniem i uznaniem dla twórczości polskiej artystki. Na wystawach w Seulu jak i w Daegu prezentowane były prace znajdujące się w kolekcji Muzeum Mosan, które stworzone zostały podczas XIII Światowego Sympozjum Sztuki w Korei Płd. na którym malarka reprezentowała Polskę. Prace, które zostały wystawiane w Galerii Sztuki NEXT w Bydgoszczy to przede wszystkim cykl obrazów pod tytułem "Szelest moich myśli", które artystka pokazała w Mediolanie i zaprezentuje w czerwcu br. Na Berlińskim Festiwalu Sztuki " 48 Stunden Neukölln.

 WYSTAWA MALARSTWA GRUPY ABRAKADABRA

Rafał KNOP
Ernest ZAWADA
Jacek MALINOWSKI
Joanna SUŁEK-MALINOWSKA
Marek EJSMOND-ŚLUSARCZYK

Wystawa potrwa od 02 kwietnia do 22 kwietnia 2016r.

1.png3.png4.png5.png7.png9.png10.png12.png14.png15.png16.png17.png19.png22.png25.png

Jest to prezentacja grupy pięciu współczesnych artystów polskich: Joanny Sułek-Malinowskiej, Jacka Malinowskiego, Ernesta Zawady, Marka Ejsmonda-Ślusarczyka oraz Rafała Knopa. Tak oto opisują potrzebę tworzenia i emocje ze sztuką związane: Czyż każdy z nas nie powinien ubiegać się o to, żeby myśli krążące w naszych głowach były wolne? Wolność myśli, to właśnie to, co wspaniale przekazuje w nasze ręce możliwość bezgranicznego oddania się tworzeniu! Sztuka - magia, sztuka idei…idea…koncept…myśl…słowo. Czym dla artysty jest urzeczowienie myśli? Wyłącznie ograniczeniem! Samo urzeczowienie idei pozostaje w olbrzymim konflikcie z artystą, dla którego sam akt twórczy jest najważniejszy. Obraz, rzeźba, tkanina czy jakakolwiek inna fizyczna forma sztuki odbiera jej samej swobodę odpowiadania na najważniejsze pytania w formie takiej jaka pozostaje w sferze zainteresowania artysty. On myśli…więc tworzy! On - artysta - mag - przedstawiciel boskiego gatunku ludzi mogących słowo zmienić w ciało…Chcąc być wolnym w swoich ideach jest artystą pełnowymiarowym, dla którego czas, miejsce, ciało sztuki nie ma znaczenia! Wręcz zmaga się sam ze sobą kurcząc swoje idee do ograniczonych rozmiarów dzieła sztuki.
Odkrywając na nowo starą prawdę mówiącą o tym, że las przetrwa dłużej niż samotne drzewo, dojrzeliśmy do idei założenia grupy artystycznej o nazwie Abrakadabra, ponieważ grupa daje większe możliwości promocji, stanowi również motywację do jeszcze bardziej efektywnego indywidualnego, twórczego działania. Jednoczy nas idea ,,robienia'' malarstwa, wyrażania się przez nie. Ten język pozawerbalny, ciągle nie traci swej siły oddziaływania. Pikturalność materii malarskiej, kolor, światło i iluzja przestrzeni są jego unikatowymi środkami wyrazu. Wspólne eksponowanie indywidualnych dokonań stanowi ponadto okazję do bezpośrednich spotkań, wymiany poglądów, dyskusji czy wzajemnego wsparcia. Wyrażając się poprzez "obraz'' prezentujemy różnorodne osobowości i dążenia. Obraliśmy sobie za cel przelewanie na płótno naszej pozytywnej energii, która ma szansę zaistnieć na stałe na niejednej ścianie, w niejednym domu i oddziaływać na patrzących.

 

"MALARSKIE SPOTKANIA" Tomek WOJTYSEK Sonia WOJTYSEK

Wystawa potrwa od  11 grudnia 2015r. do 10 stycznia 2016r.

1.png2.png3.png4.png5.png6.png7.png8.png9.png10.png11.png12.png13.png14.png15.png

To pierwsza duża wystawa indywidualna w Bydgoszczy pary współczesnych młodych artystów Sonii i Tomka Wojtysków. Oboje pochodzą z Częstochowy, z rodzin o artystycznych tradycjach. Ich wspólne życie i elementy artystycznego wyrazu wyraźnie są obecne są w tym malarstwie. Niezwykła  subtelność i ciepło w obrazach Sonii konwersuje kolorem i formą z emocjonalnymi i erotycznymi pracami Tomka. Artystyczny dialog pomiędzy nimi wciąż trwa, umożliwiając odbiorcy poszukiwania tych wspólnych akordów. Malarstwo Tomka Wojtyska obejmuje dwa najnowsze cykle. Pierwszy to Spotkania, gdzie dwie postacie kobiety i mężczyzny współistnieją intymnie, przedstawione w metafizycznych zależnościach. Drugi cykl to Instrumenty, obejmujący tematykę muzyczną. Jest to jeden z najciekawszych cykli dotyczący muzyki - sztuki ulotnej i nietrwałej. Kolor głębokich odważnych barw oraz odważna forma malarska uwalnia dźwięki z płócien…

Tomek WOJTYSEK - urodził się w 1983r. Studiował na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Wernera Lubosa. Członek ZPAP Okręgu Częstochowskiego. Dwukrotny stypendysta Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie plastyki w 2008r. i 2011r. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i projektowaniem graficznym.

Czerwone-trio-2-100x80cm-akryl-na-plotnie-2015.pngCzerwony-koncert-100x120cm-olej-na-plotnie-2013r.pngGoracy-koncert-80x100cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngGramofony-2-100x120cm-olej-na-plotnie-2013.pngGruby-koncert-100x120cm-olej-na-plotnie-2015r.pngKlaycznie-na-rokowo-80x100cm-olej-na-plotnie-2012r.pngKoncert-pod-czerwonym-lukiem-65x81cm-olej-na-plotnie-2015r.pngKoncert-w-paski-3-70x80cm-olej-na-plotnie-2015.pngKoncert-w-Szczecinie-100x120cm-olej-na-plotnie-2015r.pngLetnie-spotkanie-70x50cm-olej-na-plotnie-2015.pngMDF1-100x130cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngNiebieska-kapela-100x120cm-olej-na-plotnie-2008r.pngNiebieskie-swiatla-60x70cm-akryl-na-plotnie-2015.pngNieoczekiwane-spotkanie-III-130x100cm-akryl-na-plotnie-2014r.pngNieoczekiwane spotkanie.jpgNocny-koncert-100x120cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngOstatnie-spotkanie-czrnego-kruka-120x100cm-olej-na-plotnie-2013r.pngPatefon-3-100x120cm-olej-na-plotnie-2015r.pngPocałunek-116x89cm-olej-na-plotnie-2014r.pngSkarani-swiatlem-80x100cm-olej-na-plotnie-2012r.pngSlonecza-dziewczyna-81x65cm-olej-na-plotnie-2015r.pngSpacer-w-sloncu-100x50cm, akryl-na-plotnie-2015r.pngSpotkanie-przy-oknie-81-65-olej-na-plotnie-2015r.pngSpotkanie-zywiolow-III-120x100cm-akryl-na-plotnie-2014r.pngSpotkanie kochanków.jpgSpotkanie żywiołów.jpgTęsknota-100x100cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngWiosenny-koncert-90x60cm-akryl-2015r.pngWojtysek Nieoczekiwane spotkanie II.jpgZawstydzona-90x100cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngZnikajacy-fortepian-77-88cm-olej-na-plotnie-2011r.pngZolty-koncert-100x100cm, olej-na-plotnie-2015r.png

Sonia WOJTYSEK - urodziła się w Częstochowie w 1987r. W latach 2000–2006 uczęszczała do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie – specjalizacja jubilerstwo. Studiowała na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W 2011r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Wernera Lubosa. Zajmuje się malarstwem oraz projektowaniem graficznym.

Arbuz-na-biale-serwecie-80x60cm--akryl-na-plotnie-2015r.pngBaklazany-80x90cm-akryl-na-plotnie-2015.pngGranaty-90x100cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngMartwa-natura-z-cytrynam70x60cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngMartwa-natura-z-ryba-1-30x40cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngMartwa-natura-z-rybami-II30x40cm-akryl-na-plotnie-2015.pngMartwa-natura z rybami-2-30x40cm-2015.pngMeksykanska-siesta-60x80cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngNocna-przekaska-80x60cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngPapaje-90x80cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngPrzyszla-wiosna-70x90cm-akryl-na-plotnie-2015.pngSłoneczna-kapiel.pngTureckie-sniadanie-100x100cm-akryl-na-plotnie-2015.png

 MALARSTWO STĘPIŃSKI - GÓRNICKI - HOPPE-SADOWSKI

Wystawa potrwa od 28 października do 20 listopada 2015r.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

Po wakacyjnej przerwie i pomiędzy kolejnymi aukcjami powracamy do wystaw - prezentacji dorobku twórczego  współczesnych artystów młodego pokolenia. Właśnie trwa wystawa malarstwa prezentująca twórczość Bartosza STĘPIŃSKIEGO,  Filipa GÓRNICKIEGO i Bartosza Michała HOPPE- SADOWSKIEGO. Pomimo tego, że niedawno rozpoczęli swoją drogę twórczą ich prace świadczą już o pełnej dojrzałości artystycznej.

Większość naszych bywalców i kolekcjonerów z całej Polski zna ich twórczość z wcześniej, organizowanych w Domu Aukcyjnym NEXT - aukcji Młodej Sztuki. Niejednokrotnie dzieła tych twórców osiągały na licytacjach już dosyć wysokie ceny, zważywszy, że cena wywoławcza to tylko 500zł. Wystawa to niepowtarzalna okazja do obejrzenia najlepszych i najnowszych prac. Wszystkie zostały przygotowane specjalnie do prezentacji w Bydgoszczy - nigdzie wcześniej nie były publikowane.

Kurator wystawy - Sławomira Malingowska z dumą ujawnia, że zaraz po wernisażu kilka dzieł znalazło swoich nabywców a dwie prace są zarezerwowane do końca trwania wystawy. Odbiorcami tak współczesnej sztuki abstrakcyjnej są często nasi stali klienci poszukujący dobrego malarstwa i stawiający na wielowątkowe budowanie swoich kolekcji oraz inwestowanie w sztukę. Wsparcie kolekcjonerskie dla artystów, kiedy dopiero od kilku lat trwa ich samodzielna działalność artystyczna jest bezcennym impulsem w dążeniu do rozwoju i ugruntowania własnej pozycji na rynku sztuki.
Wystawa potrwa do 20 listopada dlatego wciąż jest wspaniała okazja do oglądania i zakupu.

Przed wystawą artyści zostali udzielili wywiadów a skróty tych wypowiedzi poniżej...

Bartosz STĘPIŃSKI ur 1992r. - obecnie student Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Jak sam mówi o swojej twórczości: „Dla mnie sztuka to sposób na siebie, daje mi ona poczucie wolności.” Niekwestionowany talent artystyczny najmłodszego  pokolenia. Działa na pograniczu surrealizmu i realizmu. Prezentuje unikalne, wyłącznie charakterystyczne dla siebie tematy: mroczne, zagadkowe, nierzeczywiste. Przedstawiany w jego pracach przekaz jednocześnie jest subtelnie nierzeczywisty. Artysta bardzo intensywnie pobudza wyobraźnię odbiorcy. W swojej twórczości  inspiracje czerpie poprzez obserwacje natury. Stara się zwracać uwagę nie tylko na strukturę przedmiotu, ale i na jego istotę, której towarzyszy silny element osobisty.

Bartosz-Stepinski-Central-90x140cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngBartosz-Stepinski-Cisza-100x90cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngBartosz-Stepinski-Jenga-120x100cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngBartosz-Stepinski-Motyl-100x120cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngBartosz-Stepinski-Reforget-120x100cm-akryl-na-plotnie-2015r.pngBartosz-Stepinski-Resztki-100x140cm-akryl-na-plotnie-2015r.png

Filip GÓRNICKI  ur.1987 r. - dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mariana Waldemara Kuczmy w 2013 r.  Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. „Lubię w sztuce zobaczyć tożsamość autora.” - to cytat z wypowiedzi malarza. Jego poczucie piękna wartości w sztuce zmienia się i pogłębia z każdą chwilą. Artysta ma nadzieję, że definicje tych pojęć pozostaną na zawsze nieuchwytne i nie można ich zamknąć w jednym zdaniu. Dla Górnickiego malarstwo to nieustanna potyczka własnych wizji i pragnień z rzeczywistymi zdolnościami i możliwościami. Obraz, jaki udaje mi się stworzyć jest zwykle wymuszonym kompromisem tych przeciwstawnych sił. Niedosyt i niespełnienie dają początek kolejnej pracy. I od początku - gonitwa za złudnym obrazem idealnym. To chyba jedyne złudzenie na jakie się godzi.

Filip-Gornicki-3-miejsca-110x165cm-olej-na-plotnie-2015r.pngFilip-Gornicki-Ide-na-koniec-110x150cm-olej-na-plotnie-2015r.pngFilip-Gornicki-Ixion-70x130cm-olej-na-plotnie-2015r.pngFilip-Gornicki-Pryzmat-110x165cm-olej-na-plotnie-2015r.pngFilip-Gornicki-Rozbite-lustro-110x165cm-olej-ne-plotnie-2015r.png

Bartosz Michał HOPPE-SADOWSKI  ur. w 1985r. - ukończone studia na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem: prof. M.W. Kuczmy, prof. J. Jaroszewskiego, prof. J. Merkla. O wolności twórczej mówi: „Tylko ten się tego dowie, kto tego doświadczy!” Zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem oraz rzeźbą. Inspiruje się między innymi przyrodą, pejzażem i naturą. Jest jednym z najoryginalniejszych twórców młodego pokolenia. W swoich pracach przywiązuje dużą uwagę do koloru, interesują go także symbole. Odwaga i rozmach twórczy poparte swobodnym ujęciem tematu dają mocny i efektowny przekaz. Wierny jest abstrakcyjnemu traktowaniu tematów swoich prac gdzie kolor i przestrzeń współistnieją idealnie.

 

Hoppe-Sadowski-Composition-with-three-lines-72x72cm-olej-na-plotnie-2015r.pngHoppe-Sadowski-Composition-with-three-purple-tringle-80x100cm-olej-na-plotnie-2015r.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LV-75x80cm-olej-na-plotnie-2015.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LXII-70x70cm-olej-na-plotnie-2015.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LXIV-75x75cm-olej-na-plotnie-2015r.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LXIX-100x70cm-olej-na-plotnie-2015.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LXXIII-70x100cm-olej-na-plotnie-2015.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LXXIV-70x100cm-olej-na-plotnie-2015r.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LXXV-70x100cm-olej-na-plotnie-2015r.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LXXVII-70x100cm-olej-na-plotnie-2015r.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LXXVIII-70x100cm-olej-na-plotnie-2015.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LXXXII-85x120cm-olej-na-plotnie-2014.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LXXXIII-80x65cm-olej-na-plotnie-2015.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LXXXIV-75x95cm-olej-na-plotnie-2015.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LXXXV-70x85cm-olej-na-plotnie-2015.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LXXXVII-70x90cm-olej-na-plotnie-2015r.pngHoppe-Sadowski-Landscape-LXXXVIII-95x65cm-olej-na-plotnie-2015.pngHoppe-Sadowski-Landscape-XCIX-100x120cm-olej-na-plotnie-2015r.pngHoppe-Sadowski-Landscape-XCV-55x60cm-olej-na-plotnie-2015.pngHoppe-Sadowski-Landscape-XCVI-70x100cm-olej-na-plotnie-2015r.pngHoppe-Sadowski-Landscape-XCVIII-90x140cm-olej-na-plotnie-2015r.pngHoppe-Sadowski-Landscape-XXXIX-60x100cm-olej-na-plotnie-2015.pngHoppe-Sadowski-Landscape-XXXVI-70x100cm-olej-na-plotnie-2015.pngHoppe-Sadowski-Landscape-XXXVII-80x100cm-olej-na-plotnie-2014r.pngHoppe-Sadowski-Landscape-XXXVIII-120x120cm-olej-na-plotnie-2014.pngHoppe-Sadowski-Landscape LXI-70x100cm-olej na plotnie-2015r.pngHoppe-Sadowski-Landscape LXXXI-65x45cm-olej na plotnie-2015r.png

"W POGONI ZA KOLOREM"

wystawa malarstwa Bartosza FRĄCZKA 07 - 29 maja 2015

1.jpg1a.jpg1b.jpg2.JPG3.jpg4.jpg7.JPG8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg11a.jpgP1020173.jpg

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Bartosza FRĄCZKA, znanego artysty o ugruntowanej pozycji na polskim i europejskim rynku sztuki. To właśnie duże zainteresowanie  twórczością artysty wśród bydgoskiej publiczności  skłoniło nas do zorganizowania tej wystawy.


"W pogoni za kolorem" to kwintesencja poszukiwań twórczych artysty. W obrazach kolor, forma i temat przenikają się wzajemnie jednak przeważnie najmocniejsze wrażenie na odbiorcy pozostawia właśnie kolor. Potęguje to siłę przekazu i wzmacnia lirykę dzieła.


Bartosz FRĄCZEK


Artysta urodzony w  1974 w Częstochowie, studia w Instytucie Plastyki WSP  w Częstochowie, (obecnie Akademia im. Jana Długosza).
Uzyskał dyplom z malarstwa z wyróżnieniem w pracowni prof. Wincentego Maszkowskiego.


Doktorat na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Adiunkt na Wydziale Sztuki AJD w Częstochowie.
Czterokrotnie uhonorowany stypendium prezydenta miasta Częstochowy. Otrzymał na konkursach malarskich wiele nagród i wyróżnień.
Jest pomysłodawcą Międzynarodowego Biennale Miniatury. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i upowszechnianiem kultury plastycznej.
W swoim dorobku artystycznym ma 68 wystaw  indywidualnych oraz udział w  182  wystawach zbiorowych na całym świecie.
Brał udział w wielu aukcjach sztuki - również charytatywnych.

 

1.DJ,akryl płótno,80x100, cena 4200zl.gif2.BAr w Zanzi Bar, akryl płótno,80x100,cena 4200zl.gif3.Z kameleonem i cytrusami, olej płótno, 80x100,cena 4200zl.gif4.Kobieta z dudkami,olej płótno,80x100, cena 4200zl.gif5.Czerwone jabłko,akryl płótno,80x100,cena 4200zl.gif6.Kawa pod palmami,akryl płótno,80x100,cena 4200zl.gif7.Galijska księżniczka, olej płótno, 80x100,cena 4200zl.gif8.Letnie popołudnie z kotem, olej płótno, 80x100,cena 4200zl.gif9.Różowy prosiak,olej płótno  80x100,cena4200zl.gif10.Modelka Matisse'a, olej płótno, 80x100,cena 4200zl.gif11.Kwiat na dywanie, olej płótno, 80x100,cena 4200zl.gif12.Z akwarium, akryl płótno,80x100, cena 4200.gif13.Malująca dinozaura, akryl płótno,80x100,cena 4200.gif14.Dama z kaczką akryl płótno,80x100,cena 4200zl.gif15.Malująca obraz szara,akryl płótno,80x100,cena4200.gif16.Ławeczka w parku, akryl płótno,80x100,cena 4200zl.gif17.Czerwony kapelusz, akryl płótno,80x100,cena 4200cm.gif18.Jesienny, akryl płótno,80x100,cena 4200zl.gif19.Zamyślona,akryl płótno,160x50,cena 4200zl.gif20.W oranżowej sukni,akryl płótno,160x50,cena4200zl.gif21.Werona,olej płótno,100x130,cena 5500.gif22.Wenecja,olej płótno,100x130, 5500zl.gif23.Nowy York,olej płótno, 150x120,7500zl.gif24.Nowy York 3, Olej Płótno 150x120,7500zl.gif25.Nosorożec, olej płótno 120x150,cena7500zl.gif26.Zadar,olej płótno 120x150,cena7500zl.gif27.Niebieski koń,120x150, cena 7500zl.gif28.Dudki,akryl,płótno 80x40, cena2700zl.gif29.Czytająca gazetę,akryl,płótno 105x130,cena5500zl.gif30.Zuzanna bez starców,akrylpłótno,120x90,cena4600zl.gif31.Kwiat paproci,akryl,płótno,90x120,cena4600zl.gif32.Duquessa,akryl,płótno,90x120,cena4600zl.gif33.Jesienny portret,akryl, płótno, 40x80,cena2700zl.gif34.Lady in red, akryl płótno,50x60,2700zl.gif35.Porter Damy,olej płótno,50x60,cena2700zl.gif36.Portret infantki,olejxpłótno,60x50,cena2700zl.gif37.W deszczu,olej,płótno_50x60,cena 2700zl.gif38.Deszczowy,olej, płótno,50x60,cena 2700zl.gif39.Kobieta w turbanie I,olej,płótno,80x40,cena2900zl.gif40.Kobieta w turbanie II,olej,płótno,80x40,cena2900zl.gif41.Kobieta w turbanie II,olej,płótno,80x40,cena 2900zl.gif42.Spacer z 3 psami,olej, płótno, 60x90,cena 3100zl.gif43.Kobieta z wachlarzem,olej, płótno, 100x80,cena4200zl.gif44.Kobieta z filiżanką, olej, płótno 100x80,cena4200zl.gif
 


"BELLA TOSCANA... A MODO MIO" czyli "Piękna Toskania... na mój sposób"

wystawa malarstwa Jacka Malinowskiego

08 - 23 sierpnia 2014

Od piątku 8 sierpnia przez dwa tygodnie do 23 sierpnia Galeria Sztuki NEXT przy ul. Poznańskiej 31 w Bydgoszczy prezentuje malarstwo Jacka Malinowskiego. Wystawa połączona jest ze sprzedażą. Artysta spędza twórczo co roku całe lato w Toskanii w Italii, gdzie wciąż powstaje cykl malarski poświęcony włoskiemu pejzażowi. Tematyka tego pejzażu została potraktowana jako dążenie do znalezienia symbolu – synonimu toskańskiego krajobrazu. Malinowski coraz bardziej podąża w kierunku do pokazania abstrakcyjnej formy, która pomimo syntetycznych odniesień wciąż stanowi ekspresyjny, organiczny i wypełniony emocjami przekaz.

Natomiast kolor! … to absolutny wybuch uczuć. Obrazy są niezwykle ekspresyjne kolorystycznie z mocno nasyconymi często kontrastującymi barwami. Głębokie fiolety przenikają się z błękitami, czernią i miętową zielenią. Jego obrazy to ciągłe poszukiwanie ruchu, konfrontacja dynamicznych przestrzeni ze statyką płaszczyzn. Odkrywanie kinetyki koloru. Tak, Toskania - jeden z najpiękniejszych regionów na świecie, swą urodą i atmosferą gorącego, śródziemnomorskiego południa zawładnęła artystą.

 Malinowski zadaje sobie pytania: Czym jest dla niego to co robi? Czy sztuka to tylko wyświechtane pojęcie, które odbija się od ściany ślepej ulicy, w którą zabrnęła? Czy artyści mieniący się kapłanami ludzkich emocji, nie są przypadkiem tylko zwykłymi oszustami? Odpowiedzi wciąż nie znajduje, ale to chyba nic dziwnego, w końcu każdy z nas niesie w sobie potencjał, którego nikt na świecie nie jest w stanie w stu procentach poznać.

Do grona wielu artystów, których promuje i prezentuje Galeria Sztuki NEXT obecną wystawą indywidualną dołącza Jacek Malinowski (ur. 1969r.), absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Obecnie mieszkający w Gdańsku, Warszawie i w Toskanii. Autor takich projektów jak: Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, „Magazyn Sztuk”, CAT3W – Centrum Aktywności Twórczej Trzeciego Wieku. W „Magazynie Sztuk” prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla dorosłych. Realizuje projekty społeczne, artystyczne i kulturalne oraz edukacyjne w ramach Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Twórczej „FreeArt”, którego jest prezesem.

 

MALINOWSKI Jacek Monticchiello II 2014 olej 70 x 100 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Nokturn 2014 olej 40 x 50 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania L 2014 olej 30 x 120 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania VIII  2014 olej 45 x 90 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XIV 2014 olej 60 x 80.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XIX 2014 olej 40 x 50 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XLIX 2014 olej 30 x 120 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XLVI 2014 olej 60 x 70 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XLVII 2014 olej 60 x 70 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XLVIII 2014 olej 60 x 80 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XVII 2014 olej 80 x 120 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XXIII 2014 olej 50 x 80 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XXIV 2014 olej 50 x 100 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XXV 2014 olej 80 x 100 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XXVIII 2014 olej 70 x 100 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XXXI 2014 olej 60 x 70 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XXXIII 2014 olej 60 x 70 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XXXV 2014 olej 60 x 70 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XXXX 2014 olej 70 x 100 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XXXXI 2014 olej 30 x 120 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XXXXII 2014 olej 30 x 120 cm.jpgMALINOWSKI JACEK Toskania XXXXIII 2014 olej 30 x 120 cm.jpgMALINOWSKI Jacek Toskania XXXXIolej 30 x 120 cm.jpg

 

GORĄCE LATO...

06 lipca 2014

W Galerii Sztuki NEXT wystawa malarstwa polskiego, połączona ze sprzedażą.

Przedstawiamy letnie, gorące tematy:
„Dziką plażę” Magdaleny Laskowskiej,
„Na basenie” Magdaleny Kwapisz Grabowskiej,
„Surfera wśród windsurferów „ Rafała Bojdysa,
„Skoki do wody” Leszka Bartkiewicza
„Beauty from Wrzeszcz” Macieja Zabawy.


Pomimo upałów i burz cały czas zapraszamy do siedziby naszej galerii przy ul. Poznańskiej 31 w Bydgoszczy.

Bartkiewicz-Leszek-Zapasy-na-macie-III.jpgBilecka-Dudzińska-Marta-Silence-II.jpgHerc-Ilona-Przed-burzą.jpgKacalak-Albertyna-Podróż-w-głąb-siebie.jpgKacalak-Albertyna-Zabawa-w-zepsuty-samochód.jpgKołodziejczk-Tomasz-Ojcostwo.jpgKołodziejczyk-Tomasz-Bez-tytułu.jpgKołodziejczyk-Tomasz-Przystań-na-Wiśle.jpgKwapisz-Grabowska-Magdalena-Na-basenie.jpgLaskowska-Magdalena-Dzika-plaża.jpgRymarz-Katarzyna-Pocztówki.jpgSobczyk-Agata-Cafe-przy-fontannie-z-cylku-BEL-B.jpgWojtysek-Tomasz-Nieoczekiwane-spotkanie-II.jpgZabawa-Maciej-O-TAK!!!.jpgŚlusarczyk-Marzena-Spacer-3.jpgŚlusarczyk-Marzena-Z-Tobą.jpg

 

Marzena Ślusarczyk i Tomasz Kołodziejczyk   "Przystań na chwilę..."

06 czerwca 2014

Przekaz obrazów Marzeny Ślusarczyk jest na tyle taktowny i niemalże wyszeptany, by nie zagłuszyć pierwszego doświadczenia zmysłów. Postać, która zazwyczaj jest tematem obrazów malarki, najczęściej istnieje w samoistnym, odosobnionym świecie. Tajemnicza poetyka zamknięta jest w delikatnej, bardzo kobiecej przestrzeni, a tło i charkter plenerów służą jako woal dla tajemniczej postaci. Wyrafinowana kompozycja, umiejętne stopniowanie waloru, koloryt, niezwykłe światło pochodzące jakby z wnętrza obrazów, wszystko to jest smakowitym kąskiem dla każdego konesera dobrego malarstwa.


Tomasz Kołodziejczyk na rzeczy patrzy w sposób indywidualny, tylko jemu znany. Przedstawia syntetyczne, ale też pełne wrażliwości spojrzenie na rzeczywistość, taką drogą podąża w swojej twórczości. Zaprasza do tego świata wszystkich chętnych. Niezwykły jest wyraz emocjonalny i duchowy tematów jego obrazów a ponad tym unosi się aura ciszy i spokoju.

1.jpg2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG11.JPG12.JPG13.JPG14.JPG15.JPG

 

TŁUMY NA WERNISAŻU

27 maja 2014

Wystawa Prac Dyplomowych studentów Architektury UTP w ramach Tygodnia z Architekturą 2014, organizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Polskich i między innymi Galerię Sztuki NEXT oraz Studio Architektoniczne FUTURA arch. Andrzeja Malingowskiego.

Prezentujemy fotorelację.

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG8.JPG10.JPG11.JPG12.JPG13.JPG14.JPG

 

LIRYCZNIE, KOLOROWO...

Najnowsza oferta sprzedaży prac artystów Galerii Sztuki NEXT:

Agaty Czeremuszkin-Chrut,  Marzeny Ślusarczyk,  Tomasza Wojtyska.

Zapraszamy

Agata-Czeremuszkin-Chrut-2-in-green.jpgAgata-Czeremuszkin-Chrut-3-legs.jpgAgata-Czeremuszkin-Chrut-Accident.jpgAgata-Czeremuszkin-Chrut-Clear.jpgAgata-Czeremuszkin-Chrut-Lazy-day.jpgAgata-Czeremuszkin-Chrut-Massive.jpgAgata-Czeremuszkin-Chrut-Niebieska-poświata.jpgAgata-Czeremuszkin-Chrut-Paul-i-Joanne.jpgAgata-Czeremuszkin-Chrut-Sea.jpgAgata-Czeremuszkin-Chrut-Sen.jpgAgata-Czeremuszkin-ChrutLustro.jpgMarzena-Ślusarczyk-Bez-Tytułu.jpgMarzena-Ślusarczyk-Okno.jpgMarzena-Ślusarczyk-Z-Tobą.jpgTomasz-Wojtysek-Nieoczekiwane-spotkanie-II.jpgTomasz-Wojtysek-Nieoczekiwane-spotkanie.jpgTomasz-Wojtysek-Spotkanie-kochanków.jpgTomasz-Wojtysek-Spotkanie-żywiołów.jpg

 

 

2 FESTIWAL SYNTEZA SZTUK

Wystawa "Design"- projekty

slajd 1

16.05. 2014 roku odbędzie się kolejna edycja festiwalu Synteza Sztuk, organizowanego w Bydgoszczy przez zakład Wzornictwa przy Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP wraz z partnerami. Idea festiwalu to próba wykonstruowania przekazu dla Mieszkańców Bydgoszczy i Regionu, w którym przedstawiamy potencjał twórczy i aktywność miejscowych twórców i szeroki zakres współpracy tychże z instytucjami i artystami z zaprzyjaźnionych uczelni (np. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuk Pięknych  w Łodzi i Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie).  Festiwal prezentuje przedstawicieli różnych dyscyplin artystycznych od muzyki przez malarstwo, rzeźbę, grafikę po sztuki projektowe - architekturę i wzornictwo. Zamysłem Syntezy Sztuk jest przelanie myśli o jedności wypowiedzi plastycznej oraz obszarów intelektualnych i emocjonalnych przy jednoczesnym zachowaniu autonomii poszczególnych dyscyplin twórczych.
prof. Wojciech Hora

W Galerii Sztuki NEXT prezentowana będzie ekspozycja projektów i form użytkowych.

FOTORELACJA

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg

 

 

 MALARSTWO NOWOCZESNE

Sprzedaż dzieł sztuki najnowszej

Micha Zalewski Irlandzki sen

Zapraszamy na obecnie trwającą ekspozycję pt. MALARSTWO NOWOCZESNE! Przedstawiamy Państwu prace kilkunastu współczesnych artystów polskich. Do grona prezentowanych należą między innymi: Magdalena Kwapisz- Grabowska, Tomasz Kołodziejczyk, CHAZME 718, Viola Tycz, Albertyna Kacalak, Michał Zalewski, Agata Sobczyk, PENER, Marta Bilecka-Dudzińska i Marek Wrzesiński. Wystawa połączona ze sprzedażą potrwa od 17 marca 2014 roku do 30 kwietnia 2014 roku.

 

 Magdalena Kwapisz-Grabowska

"Figury intymne"

Figury intymne Zapraszamy na wystawę w dniach od 03 do 15 marca 2014 roku, wernisaż- sobota 01 marca 2014 roku. Prezentujemy malarstwo Magdaleny Kwapisz- Grabowskiej- absolwentki grafiki na Wydziale Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (filia w Katowicach), Dyplom z wyróżnieniem w 1999 roku. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą, a jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Europie, USA, Australii i Singapurze. Otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Chelsea International Fine Art Competition, NY, USA. Mieszka i tworzy w Berlinie.

 

 

IMG_7667.jpgIMG_7669.jpgIMG_7670.jpgIMG_7686.jpgIMG_7699.jpgIMG_7702.jpgIMG_7708.jpgIMG_7709.jpgIMG_7710.jpgIMG_7719.jpgIMG_7742.jpgIMG_7755.jpgIMG_7761.jpgIMG_7764.jpgIMG_7771.jpgIMG_7785.jpgIMG_7789.jpgIMG_7803.jpgIMG_7825.jpgIMG_7827.jpgIMG_7838.jpgIMG_7841.jpgIMG_7847.jpgIMG_7856.jpgIMG_7870.jpg

 

Newsletter ikona   Bądź na bieżąco z wydarzeniami